Etiketler

, , , , ,

ŞARTNAME

1. Yarışmaya katılacak adaylar 31 Aralık 2011 tarihinde 35 yaşını doldurmamış olmalıdır.

2. Yarışmaya gönderilecek yapıt, 8-12 keman ve tek icracı tarafından çalınan 4 tom-tom için yazılmış olmalıdır. Keman partisi iki ya da daha çok gruba ayrılarak divisi olarak kullanılabilir.

3. Yapıtın süresi en az 3, en çok 5 dakika olmalıdır.

4. Yarışmada birincilik ödülüne değer bulunan akademik şenlik müziği, AIMA’nın şenlik müziği olarak seslendirilecektir.

5. Bestelenecek yapıt gençlik ruhunu, gençlerin birlikte müzik yapma heyecanını ve şenlik atmosferini yansıtacak bir anlatıma sahip olmalıdır.

6. Partisyonlar bu broşürde ve Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi’nin (AIMA) internet sayfasında belirtilen adrese posta ya da kargo ile gönderilmelidir. Yarışmaya gönderilecek yapıtların partisyonları üzerinde kimlik belirten hiçbir ibare bulunmamalı, kapak sayfasında 5 harf ya da sayıdan oluşan bir rumuz yer almalıdır. Gönderi paketinin içerisine yerleştirilecek kapalı bir zarf içinde, yapıt sahibinin adının, iletişim bilgilerinin (posta adresi, telefon numarası, e-posta adresi) ve kısa özgeçmişinin yazıldığı bir sayfa bulunmalı, bu sayfaya nüfus cüzdanı örneği (fotokopi olarak) eklenmelidir. Partisyonun kapak sayfasında yer alan rumuz, söz konusu zarfın üzerine açık biçimde yazılmalıdır.

7. Yarışmaya katılım için son başvuru tarihi 4 Mayıs 2012’dir. Bu tarihten sonra ulaştırılan partisyonlar değerlendirme dışında bırakılacaktır.

8. Yarışmacılar yapıtları üzerinden AIMA’dan herhangi bir telif ücreti talebinde bulunmamayı süresiz olarak taahhüt ederler. Ödül kazanan yapıtların ilk icra ve kayıt hakları iki yıl süreyle AIMA’ya aittir.

9. Yarışmaya gönderilen yapıtların daha önce başka bir yerde seslendirilmemiş ve kaydedilmemiş olması, bu yarışma için özel olarak bestelenmiş olması gerekmektedir.

10. Yapıt açık havada seslendirilebilir nitelikte olmalıdır.

11. Yapıt şefsiz olarak, gerektiğinde başkemancının yönetiminde icra edilebilmelidir.

12. Ödül kazanan yapıtların ilk seslendirilişleri Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi’nin 2012 yılı keman masterclass’ına katılan genç müzisyenler tarafından yapılacaktır.

13. 8.-11. maddelerde belirtilen nitelikleri göz önünde bulundurmak kaydıyla, besteciler yapıtlarının müzik dili açısından tümüyle özgürdür.

14. Ödüller:

1. Ödülü: 500 TL + seslendirme ve kayıt + AIMA ve AKSV etkinliklerinde icra edilme
2. Ödülü: 300 TL + seslendirme ve kayıt
3. Ödülü: 200 TL + seslendirme ve kayıt

15. AIMA düzenleyeceği konserlerde, festivallerde, açılış ve kapanış törenlerinde, birincilik ödülünü kazanan yapıtı seslendirmek konusunda azami gayreti gösterecektir.

16. Yarışmanın sonuçları 1 Haziran 2012 tarihinde, www.ayvalikmusic.com adresindeki ilgili sayfada internet üzerinden duyurulacaktır. Ödüle değer görülen yapıtların partilerinin profesyonel standartlarda hazırlanarak AIMA sekreteryasına en geç 2 Temmuz 2012 tarihinde teslim edilmesi yükümlülüğü bestecilere aittir.

partisyonların gönderileceği adres:

İlke Boran
Faikbey Sokak, 4/1 Hasanpaşa
34722 Kadıköy – İstanbul

Sorularınız için: info.1@ayvalik-music.com

Detaylı Bilgi İçin : http://www.ayvalik-music.com/beste%20yarisma/beste_yarisma.html