Etiketler

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Tiyatro… Tiyatro… Dergisi’nin organizasyonuyla gerçekleşen “Tiyatro Ödülleri-2013” 11 Kasım Pazartesi 20:30’da Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleşen tören ile sahiplerine kavuştu.

Tiyatro Ödülleri – Kazananlar

Tiyatro Tiyatro Dergisi, Teşekkür Plaketi: Ankara Sanat Tiyatrosu

Tiyatro Tiyatro Dergisi, En İyi Koreografi Ödülü: İlyas Odman, Dertsiz Oyun

En İyi Oyun Müziği Ödülü: Çiğdem Erken, Zengin Mutfağı ve Çağrı Beklem, Sessizlik

En İyi Işık Tasarımı Ödülü: Şahika Tekand, Oyun

En İyi Giysi Tasarımı Ödülü: Şirin Dağtekin Yenen, Sessizlik

En İyi Sahne Tasarımı Ödülü: Yiğit Sertdemir, Katilcilik

En İyi Çeviri Ödülü: Sedar Biliş, Sessizlik

En İyi Oyun Yazarı Ödülü: Özer Arslan, Yaka Beyaz ve Ahmet Sami Özbudak, İz

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Murat Garipağaoğlu, Zengin Mutfağı

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Sumru Yavrucuk, Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi

En İyi Yönetmen Ödülü: Müge Gürman, Çehov Makinası

En İyi Yapım Ödülü: Parti, Ekip Tiyatrosu

 

“Tiyatro Ödülleri-2013”ün Adayları:

 

Yılın Yapımı Adayları

Ah Smyrna’m Güzel İzmir’im – Tiyatro Pera

Bent – D 22

Çehov Makinesi – İstanbul Devlet Tiyatrosu

Parti – Ekip Tiyatrosu

Sessizlik – İstanbul Devlet Tiyatrosu

 

Yılın Yönetmeni Adayları

Cem Uslu – Parti / Ekip Tiyatrosu

Engin Alkan – Vişne Bahçesi / İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Mehmet Birkiye – Sessizlik / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Müge Gürman – Çehov Makinesi / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Yeşim Özoy Gülan – İz / Ve Diğer Şeyler Topluluğu

 

Yılın Kadın Oyuncusu Adayları

Funda Eryiğit – Sessizlik/İstanbul Devlet Tiyatrosu

Pınar Çağlar Gençtürk – Kurabiye Ev/Tiyatro Yan Etki

Sumru Yavrucuk – Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi/Altıdan Sonra Yapım

 

Yılın Erkek Oyuncusu Adayları

Faruk Barman – Kurabiye Ev/Tiyatro Yan Etki

Murat Garipağaoğlu – Zengin Mutfağı/İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Öner Erkan – Babamın Cesetleri/Krek

Tolga Evren – Çirkin/İstanbul Devlet Tiyatrosu

Yiğit Sertdemir – Gerçek Hayattan Alınmıştır/Altıdan Sonra Tiyatro

 

Yılın Oyun Yazarı Adayları

Ahmet Sami Özbudak – İz/Ve Diğer Şeyler Topluluğu

Ayşe Bayramoğlu – Pencere/Ray Performans

Burçak Çöllü – Ay Ecesi/İstanbul Devlet Tiyatrosu

Can Merdan Doğan – Biz Küçükken Babamla Oyunlar Oynardık/Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu

Özer Arslan – Yaka Beyaz/Sahne Hal

Yiğit Sertdemir – Gerçek Hayattan Alınmıştır/Altıdan Sonra Tiyatro

 

 

Yılın Çevirmeni Adayları

Emre Koyuncuoğlu-Başak Erzi – Hedda Gabler/İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Mete Gürman – Çehov Makinesi/İstanbul Devlet Tiyatrosu

Seçil Honeywill – Bulutların Üstünde/Tiyatro Pike

Serdar Biliş – Sessizlik/İstanbul Devlet Tiyatrosu

 

Yılın Sahne Tasarımcısı Adayları

Barış Dinçel – Yola Çıktığım Gün Sakin Serin Bir Sabahtı/Ve Diğer Şeyler Topluluğu

Efter Tunç – Sessizlik/İstanbul Devlet Tiyatrosu

Esat Tekand – Oyun/İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Şirin Dağtekin Yenen – Ay Ecesi/İstanbul Devlet Tiyatrosu

Yiğit Sertdemir – Katilcilik/Altıdan Sonra Tiyatro

 

 

Yılın Giysi Tasarımcısı Adayları

Candan Seda Balaban – Dertsiz Oyun/Altıdan Sonra Tiyatro

Duygu Türkekul –Vişne Bahçesi/İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Şirin Dağtekin Yenen – Çehov Makinesi/İstanbul Devlet Tiyatrosu

Şirin Dağtekin Yenen – Sessizlik/İstanbul Devlet Tiyatrosu

 

Yılın Işık Tasarımcısı Adayları

Akın Yılmaz – Çehov Makinesi/İstanbul Devlet Tiyatrosu

Cem Yılmazer – Vişne Bahçesi/İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Önder Arık – Sessizlik/İstanbul Devlet Tiyatrosu

Şahika Tekand – Oyun/ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Yüksel Aymaz – Ay Ecesi/İstanbul Devlet Tiyatrosu

 

Yılın Oyun Müziği Adayları

Çağrı Beklen – Sessizlik/İstanbul Devlet Tiyatrosu

Cenk Taşkan – Zalım Mahmut – Bir Kurtlu Kıssa/İstanbul Devlet Tiyatrosu

Çiğdem Erken – Zengin Mutfağı/İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Emir Aksoy – Annemin Cinayet Listesi/Siyah Beyaz ve Renkli

 

Yılın Koreografı

Alpaslan Karaduman – Sessizlik/İstanbul Devlet Tiyatrosu

İlyas Odman – Dertsiz Oyun/Altıdan Sonra