Etiketler

, , , , , , , ,

GRİ oyuncu seçmelerinin yapılacağı, 23-26 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek ücretsiz oyunculuk atölyesine başvuru için özgeçmişinizi info@grisahne.com adresine gönderebilirsiniz.

– GRİ oyuncu seçmeleri ön eleme ve mülakat sonucu belirlenen adayların katılacağı ücretsiz atölyeler yoluyla gerçekleşir.

– Oyuncu seçmeleri için düzenlenen atölyeler eğitim amaçlı değildir.

– Seçmelere tiyatro geçmişine sahip adaylar katılabilir.

– Son başvuru tarihi 18 Aralık Çarşamba’dır.

– Mülakatlar 21 Aralık Cumartesi günü yapılacaktır.

– Atölye 23-27 Aralık tarihleri arasında yapılacaktır.

 

 

 

GRİ Oyuncu Seçmeleri Hakkında

GRİ olarak oyuncu seçmelerimizi her yıl Haziran ve Aralık aylarında düzenlediğimiz ücretsiz oyunculuk atölyeriyle yapıyoruz. Seçmeleri atölyeler yoluyla yapmamızın nedeni tüm oyunculara eşit şartlarda kendilerini ifade edebilecekleri zaman ve çalışma ortamını sağlayabilmek. Birlikte çalıştığımız bu sürecin sonunda karşılıklı olarak birbirimizi daha iyi tanıma fırsatı buluyoruz.

Oyuncu seçmeleri için atölyelere başvuran adaylar bir ön elemeden geçiyor. Ön elemeyi geçen adaylar oyunculuk seçmesi atölyelerine katılabiliyorlar. Atölyelerde farklı eğitmenlerle ses ve beden kullanımı, doğaçlama, sahneleme, mekan ve grup farkındalığı gibi temel oyunculuk becerilerini ölçen çalışmalar yapılıyor. Atölye boyunca farklı disiplinlerden gelen eğitmenlerle çalışma fırsatı bulan oyuncular, bu süreçten kendi oyunculuk gelişimleri açısından da faydalanmış oluyorlar.

Ekibe katılan oyuncular GRİ oyuncuları için periyodik olarak düzenlediğimiz başta GRİ Tiyatro Laboratuarı olmak üzere tüm atölye çalışmalarına katılabiliyorlar. Ücretsiz olan bu çalışmaların ekip içinde dil birlikteliğini sağlamak, oyuncu yetkinliği ve yapabilirliğini arttırmak açısından faydalı olduğuna inanıyoruz.

GRİ olarak çalışmalarımızı artistik kişiliğin desteklendiği ekip çalışmasına dayalı bir zeminde yürütmeye gayret ediyoruz. Oyuncu gelişiminin bir sonuç değil süreç olduğunu düşünüyor ve oyuncu gelişim sürecinin devamının gerekliliğine inanıyoruz. GRİ’de yaratım sürecinde ekibi, her türlü hiyerarşi ve statükodan arındırmaya çalışıyor ve roller yerine görevler üzerine kurulu bir çalışma anlayışını temel alıyoruz.

Oyuncu seçmeleriyle ilgili sıkça sorulanlar:

Nasıl başvurabilirim?
Özgeçmişiniz ile birlikte fotoğrafınızı en geç 21 Haziran 2013 tarihine kadar info@grisahne.com adresine göndererek başvuruda bulunabilirsiniz.

Seçildikten sonra ne oluyor?
Seçilen oyuncular GRİ ekibine katılmış olurlar. Tüm ekip çalışmalarına katılabilir ve takip eden sezonlarda rol alma şansı bulurlar.

Atölyeler ücretli mi?
Atölyeler ücretsizdir.

Atölyelerin içeriği nedir?
Atölyeler oyunculuk çalışmalarına parelel olarak yürütülen sahne çalışmarından oluşur. Atölye boyunca oyuncular çeşitli oyunculuk çalışmalarına paralel olarak önceden belirlenmiş olan bir oyun parçasını prova ederek sahneye taşıma fırsatı bulurlar.

Seçmelere katılmak için bir ön şart var mı?
Hayır. Her oyuncu ön elemelere başvurabilir.

Seçmeleri kaçırdım ne yapmalıyım?
Oyuncu seçmeleri her yıl Haziran ve Aralık aylarında yapılır. Onun dışında herhangi bir seçme yapılmaz. Seçmelerin duyurularından haberdar olmak için bizi takip edebilirsiniz.

Oyuncu seçmelerine daha önce katıldım tekrar katılabilir miyim?
Seçmelere birden fazla kez katılabilirsiniz.

 

http://www.grisahne.com/blogs/