Etiketler

, , , , , , , , , ,

Eğitmenler: Dani Sou, Berk Zaloğlu

KAMP TAKVİMİ :
Başlangıç: 15 Ekim, 15:00
Bitiş: 19 Ekim, 18:00

ATÖLYE HAKKINDA

Atölyenin amacı alıştırmalar ve oyunlar ile bedenin ve sesin olanaklarının keşfedilmesidir. Çalışmalarda dünyanın farklı bölgelerinden halk şarkıları, Afro-Brezilya dans adımları, çağdaş ve modern dans teknikleri, butoh, drama, şiir ve resimler kullanılacaktır. Atölye sonunda katılımcılar tarafından yaratılanlar bir sahne performansının oluşturulmasında kullanılacaktır.

– Dünyaların, zihin halinin ve hareketlerin, ses ve sesin zaman ve mekandaki yansımalarıyla yaratılması.
– Beden-sesin hikaye anlatıcı olarak kullanımı.
– Beden-ses aracılığıyla sesin yaratım olanakları.

KİMLER KATILABİLİR?
Oyuncular, dansçılar, şarkıcılar, müzisyenler ve kendi sesini ve bedenini keşfetmek isteyen herkes.

ÖN HAZIRLIK
Her katılımcı,
– Kendisi için anlam taşıyan bir kişisel bir obje veya kıyafet.
– İki adet kendisi için anlam taşıyan resim veya fotoğraf getirmelidir.

ATÖLYE KATILIM ÜCRETİ :
480 TL – Eğitim, konaklama, 3 öğün yemek dahil.

(Başvurusu kabul edilen katılımcıların 200TL’lik kesin kayıt ücretini 8 Ekim 2013 tarihine kadar yatırmaları beklenmektedir.)

Başvuru için kamp@tiyatromedresesi.org adresinden bize ulaşmanız yeterli.

DANI SOU HAKKINDA
Dani Sou, Brezilyalı bir şarkıcı, dansçı, oyuncudur. Brezilya’da birçok geleneksel tiyatro, müzik ve dans-tiyatro grubu ile çalışmıştır. Klasik müzik şan, armoni, Brezilya perküsyonu, bale ve Afro-Brezilya Dansları üzerine eğitim almıştır. Makamsal müzik ve mitolojiye duyduğu ilginin etkisiyle İstanbul’a, geleneksel Türk, Pers ve Orta Asya müzikleri üzerine çalışmak için gelmiştir. Bir icracı olarak başlıca ilgi alanı sesin beden, zihin hali yaratma olanakları, iç evrenler, hatıralara ulaşmak üzerine etkileri ve kullanımıdır. Ayrıca her kişinin kendi sesiyle oynayarak olanaklarını keşfetmesi ve sesiyle yeni şeyler yaratmasıdır.

KONUK EĞİTMEN BERK ZALOĞLU HAKKINDA
Prateado “Berk Zaloğlu”, 2001 senesinde Türkiye’deki ilk deneyimli yabancı eğitmen olan Professor Urso “Giuseppe Pasqualini” ile düzenli Capoeira eğitimlerine başladı, 2006 senesine kadar aralıksız devam etti. Bunu yanı sıra yurtiçinde ve dışında bir çok yabancı eğitmen ve ustanın (M. João Grande, M. Baxinho, M. Joãozinho da Figueira, M. Marcelo, vb.) atölyelerine katıldı. 2006 senesinden beri Capoeira eğitimi vermeye devam etmektedir. Capoeira Angola’nın tanıtılması ve yaygınlaşması için çalışmalarını sürdürmektedir.

https://www.facebook.com/events/527012377381654/?ref=3&ref_newsfeed_story_type=regular