Etiketler

, , , , , , , , , ,

aile mezarligi

Tiyatrofobi

“Aile Mezarlığı”

Yazan : Şirin Öten

Yöneten : Şirin Öten

Reji Asistanları: İzzet Otru, Pınar Saatci

Oynayanlar : Burak Akyol,  Erdal Baran Şahin,  Mert Güçkıran

Oyunla İlgili Kısa Tanıtım: 

Babalar ve oğulları arasında çok kişik bir oyun!

BABALAR :OĞULLAR : 0

– Babaları gömelim mi?

– Nasıl yani?

– Oyun işte!

 

Emre üç ay önce babasını kaybetmiştir. Babasının kaybı ile içine kapanan ve insanlarla ilişkisini kesen Emre için en yakın arkadaşları Fırat ve Görkem bir çilingir sofrası kurar. Emre’nin ilk kez kendi duygularıyla yüzleşmek istemesi üç arkadaş arasında derin bir hesaplaşma başlatır. Gerçek ve kurgunun, seyirci ve oyuncunun birbirine karıştığı uzun bir gece.  Fırat’ın evinde bu geceye sadece tanık olmak, yahut bu gecenin  bir parçası olmak elinizde.  Yıkılan dördüncü duvarın enkazına gömüyoruz babaları. Babalar ve oğulları arasında çok kişik bir oyun!

 

Oyunun Süresi : 90 Dk

 

Oyun Takvimi : Aile Mezarlığı adlı oyunumuz öncelikle “AltFest’13” de prömiyerini gerçekleştirecek. Oyunumuz 9-10-11 Ekim 2013 tarihlerinde saat: 20:30’da festival kapsamında KaraKutu adlı mekanda sahnelenecektir.

Aile Mezarlığı adlı oyunumuz 2013-2014 sezonuna “Şermola Performans” adlı mekanda devam edecektir. Ancak AltFest sürecinden sonraki oyun tarihlerimiz Alternatif sahnelerin mevcut festival yoğunlukları nedeniyle bir iki gün içerisinde netleşmiş olacak.

Reklamlar