Etiketler

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ayvalık’ta 10 yıl önce olduğu gibi heyecan ve sevinç içindeyiz. Ayvalık Kültür Sanat Günleri’nin 10’uncusunu yine hep birlikte büyük emek ve özenle gerçekleştiriyoruz. Ayvalık Kültür Sanat Günleri artık sanatseverlerin ve sanatçıların, Ayvalık sevdalılarının takvimlerinde yerini aldı. Bu etkinlikleri kaçırmak istemeyenler; bu tarihlerde Ayvalık’ta olabilmek, bu güzellikleri yaşayıp bu atmosferi solumak için koşup geliyorlar.

Göreve geldiğimiz günden bu yana düzenlediğimiz Kültür Sanat Günleri etkinliklerini her yıl bir önceki yıldan daha dolu ve kaliteli çizgiye taşıma çabası içindeyiz. Dolu dolu bir program sunmak, Ayvalıklıların ve sanatseverlerin beklentilerine yanıt vermek üzere aylardır hummalı bir şekilde çalışan ekibimiz sayesinde Ayvalık’taki etkinliklerimize bu sene yazarlık atölyelerini ekledik. Atölyeler kapsamında Mario Levi, Mine Söğüt, Aslı Tohumcu, Murat Gürsoy ve İnci Aral bizlerle olacak. Ayvalık’ın kendi değerlerinden olan sanatçılarımızla şiir Ayvalık’ta etkinliğini gerçekleştireceğiz. Ayrıca ünlü ressam Hüsamettin Koçan’ın resim sergisi de program kapsamında Ayvalıklı sanat severlerle olacak.
Ayvalık Belediyesi olarak bu yıl 10’uncu kez düzenlediğimiz Kültür Sanat Günleri’nde farklı yaş grupları ve beklentileri de göz önünde bulundurduk. Melihat Gülses ve Zekai Tunca, Kubat, Onur Akın, Mehmet Gümüş, Grup Seksendört ve Sıla gibi farklı tarzdan sanatçılara etkinliklerimizde yer verdik.
Çalıkuşu Balesi, Leylanın Evi, Bezirgan ve Sunay Akın gösterisi sanat severlerle buluşturulacak.
Kuzey Ege’nin sanat merkezi olma yolunda büyük adımlarla ilerleyen, birçok sanatçının yaşamayı tercih ettiği ama birçok sanatçıyı da yetiştiren Ayvalık’taki Geleneksek Kültür Sanat Günleri’nin zengin programını da sizin aracılığınızla değerli Ayvalık Halkı’nın beğenisine sunuyoruz.
Bu özel kentte daha nice Ayvalık Kültür Sanat Günleri’ni birlikte geçirmek dileğiyle…
Tekrar geldiğiniz için teşekkür ederim. 1 Eylül’de ilk etkinliğimiz olan Aydın Boysan ile RAKI BALIK AYVALIK ve KENT RUHU konseptli söyleşide görüşmek üzere…
                                                                                Hasan Bülent TÜRKÖZEN
                                                                                 Ayvalık Belediye Başkanı