Etiketler

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

TİYATRO CEZVE 2013–2014 tiyatro sezonunda İsmail Galip ARCAN’ın yazdığı ve Engin KARSLIOĞLU’nun derlediği “GEMİLERDE TALİM VAR”(Süt kardeşler) adlı oyunu Kasım ayında Denizli Çatalçeşme Oda Tiyatrosunda prömiyer ile başlayarak çevre il ve ilçelerde sahneleyecek…

Denizli Cezve Kültür Sanat ve Tiyatro Derneği’nin tiyatro ekibi Tiyatro Cezve 2013 – 2014 tiyatro sezonunda 1974 yılında sinema filmi yapılan “Gemilerde Talim Var (Süt Kardeşler)” adlı eseri beyaz perdeden sahneye aktarıyor. Şuan çalışmaları devam etmekte olan oyun Kasım ayının ilk haftası prömiyer demeye hazırlanıyor.

 

Süt Kardeşler;

Yazan; İsmail Galip ARCAN

Derleyen; Engin KARSLIOĞLU

Yöneten; Rıza GEDİKOĞLU

Oyuncular; Ahmet CİVANALAN, Mine TOSUN, Üzeyir BAYAM, Kerem KILIÇ, Cenk ÇATALOK, Kevser ARIOĞLU, İrem DEMİR ve Rıza GEDİKOĞLU

Ayrıca geçtiğimiz sezon sonu yaptıkları bir duyuru ile genç yeteneklerin yazmış olduğu oyunları değerlendirerek seçtikleri Buse AK’ın yazdığı “BİR HASTALIK İŞTE…” adlı oyunun Şubat ayında prömiyerini gerçekleştirecekler.

Bir Hastalık İşte, Alzheimer hastası bir adamın ailesiyle yaşadığı ve çevresinde gelişen trajikomik olayları ele almaktadır. Kimi zaman gülecek, kimi zaman da ağlayacaksınız. En önemlisi Alzheimer hastalığının farkına varacaksınız.

TİYATRO CEZVE

“Keyf-e Deva’m”

www.tiyatrocezve.com

www.facebook.com/tiyatrocezve

 

Reklamlar