Etiketler

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Avrupa Birliği’nin “2007-2013 Kültür Programı” tarafından desteklenen ve Astràgali Teatro öncülüğünde başlatılan “WALLS- Separate Worlds” projesi tüm oyuncuları ve oyuncu adaylarını 23-30 Eylül tarihleri arasında Şirince’deki Tiyatro Medresesi’nde gerçekleştirilecek olan atölye çalışmasına bekliyor.

Tiyatro Medresesi (Türkiye) ve Astràgali Teatro (İtalya) yürütücülüğünde gerçekleştirilecek bu atölye yoğun bir oyunculuk çalışmasını hedeflemektedir. Atölyenin içeriğini yoğun fiziksel (oyunculukta beden farkındalığı, hareketin temelleri, mekan farkındalığı) ve vokal çalışmalar (nefes, hareket ve ses arasındaki ilişki, şarkı söylemenin temelleri) oluşturacaktır. Proje temel olarak, ayrımcılık ve çatışmaya karşı eleştirel bir araç olarak görülen sanatsal teknikler üzerine eğilecektir. Çatışma ve karşılıklı yok sayma sonucu oluşan ayrı dünyalar -separate worlds- durumunun somut göstergesi olan DUVAR –WALL- kavramı, atölyenin ana konusunu oluşturacaktır.

Atölyede günde 8-10 saatlik yoğun bir çalışma programı hedeflenmektedir.
Atölye; Türkiye, Avrupa Birliği ülkeleri ve diğer ülkelerden gelecek maksimum 25 oyuncunun katılımıyla gerçekleştirilecektir.

Atölyenin toplam ücreti konaklama ve üç öğün yemek dahil 665TL’dir. Başvurusu kabul edilen adayların -sonradan geri verilmek üzere- 50 Euro tutarında depozito ücretini ödemeleri gerekmektedir.

Nasıl Katılabilirim?

Adaylar aşağıdaki belgeleri İngilizce olarak en geç 30 Ağustos tarihine kadar, elektronik ortamdan teatro@astragali.org adresine iletmelidir:

• Telefon numarası ve email adresi bilgilerini içeren güncel bir CV
• Adayın atölyeye katılma nedenini ve atölyeden beklentisini 400 kelimeyi aşmayacak şekilde anlatan kısa bir niyet mektubu

Dikkat: Atölyeye katılım için temel seviyede İngilizce gereklidir. Özel olarak başka türlü bir iletişim yolu talep edilmedikçe başvuru süreci boyunca bütün yazışma ve iletişim email üzerinden gerçekleştirilecektir.

İletişime geçilecek kişi:
Roberta Quarta
teatro@astragali.org

Başvurusu kabul edilen adaylara, seyahat tarihlerini önceden ayarlayabilmeleri için 31 Ağustos tarihine kadar haber verilecektir. Kabul edildiğiniz takdirde atölyeye kesin katılımınızı yazılı olarak teyit etmeniz gerekmektedir.

Astràgali Teatro “WALLS-Separate Worlds” projesi kapsamında şu kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmaktadır:

• University of Salento-Department of History, Society and Human Studies,
• Babelmed (İtalya)
• Italy Centre of International Theatre Institute (İtalya)
• Teatro Pubblico Pugliese (İtalya)
• Theatro Tsi Zakynthos (Yunanistan)
• Cyprus Centre of ITI (Kıbrıs)
• Performans Araştırmaları Derneği – Tiyatro Medresesi (Türkiye)
• Un Vrai Beau Gars (Fransa)
• The International Theatre Institute Directorate General (Fransa)

 

Etkinliğin Facebook Sayfası:  https://www.facebook.com/events/373966802705713