Etiketler

, , , ,

Jeremy Stockwell Oyunculuk Atölyesi

Oynamadan Oynamak

Oyunculuk Atölyesi

JEREMY STOCKWELL

BBC/National Theatre/ Kraliyet Sahne Sanatları Akademisi

2-3 Mart 2013

Kumbaracı50

Jeremy Stockwell, British Council ve Lush Hotel işbirliği ile

Kumbaracı50’de…

 

Oynamadan Oynamak”, yaratıcı potansiyelinizin sınırlarını genişletmenizi, rol yapmakla ilgili tüm negatif ve önyargılı düşüncelerinizi geride bırakıp kişisel ve profesyonel başarınızı arttırmanızı sağlayan canlı, yeni ve heyecan verici iki günlük bir çalışma.

Bu çalışma, sahne üzerinde veya dışında daha güçlü bir amaçla, özgün ve rahat şekilde oynamanıza, bağlantı ve iletişim kurmanıza yardım edecek. Çevrenizle, kendinizle ve başkaları ile ilgili duyusal ve sezgisel farkındalığınızı arttırmanızı sağlayacak; sinir ve kaygıları anlaşılırlık, kendine güven ve yaratıcı tatmine dönüştürecek. İki tam gün boyunca oyuncular için gerçekliğin, güvenin, tekniğin ve etkin ilişkinin sürekli gelişen ve derinleşen bir şekilde anlaşılmasını sağlayacak. Yapılan çalışma fiziksel, aktif, deneysel, felsefi, psikolojik ve çok pratik bir içeriğe sahip. Tüm bu yaratıcı sürecin merkezinde sizi tanımlayacak.

Oynamadan Oynamak eğlenceli, zorlayıcı ve güven tazeleyen deneyimiyle oyunculukla ilişkili fikirlerinizi tamamen değiştirecek.

 

 
Jeremy Stockwell
Jeremy bağımsız çalışan bir tiyatro adamı. Aralarında İngiltere Ulusal Tiyatrosu’nun ve Battersea Sanat Merkezi’nin yeni işlerinin de yer aldığı pek çok eseri yönetti. İsviçre Scuola Teatro Dimitri ve Paris Ecole Lecoq da dahil olmak üzere Avrupa’nın pek çok yerinde eğitimler verdi ve oyunlar yönetti. Londra’da Kraliyet Sahne Sanatları Akademisi’nde uzun bir süredir eğitimci olarak çalışmıştır ve bu süre boyuca Amerika ve İngiltere’nin önde gelen sahne ve sinema sanatçısıyla beraber çalışma imkanı bulmuştur.  Çalışma yöntemi pratiğe dayalı, kolay anlaşılabilir ve akademik olmayan bir içeriğe sahiptir. Oxford Üniversitesi’nde performans ve yaratıcılık üzerine pek çok ders vermiştir. Bu kapsamlı eğitim ve rejisörlük çalışmaları ona Japonya’da “felsefi eğitimci” unvanını kazandırmıştır. Oyuculuk ve Perfomans danışmanı olarak ödüllü pek çok televizyon dizisinde BBC için çalışmıştır. Jeremy’nin çalışmaları hakkında daha fazla bilgi içinwww.jeremystockwell.co.uk  ve www.jeremystockwell.com adreslerini inceleyebilirsiniz.
 
 
 
 
 
‘Garip, komik ve çok çekici’ The Guardian
 

‘Stockwell, müthiş şekilde tahmin edilemez ve tamamen alınan riske değmiş’  Time Out

‘Çok yüksek kalibrede yaratıcı birisi olan Jeremy’yi, oyuncuların ve öğrencilerin eğitiminde en ileri dereceye ulaşmak adına şiddetle tavsiye ediyoruz.’ Nicolas Barter, Kraliyet Sahne Sanatları Akademisi Eski Müdürü

 

 

GENEL BİLGİ:

Yer: Kumbaracı50
Tarih: 2-3 Mart 2013
Saat: 11:00-17:00
Çalışma Dili: İngilizce. Türkçeye ardıl çeviri sağlanacaktır.
Ücret: 370 TL + KDV
Son Başvuru Tarihi: 15 Şubat 2013
 
Katılımcı sayısı ve koşulu: 18 yaşından büyük, en fazla 16 katılımcı olacaktır.
 

HESAP BİLGİLERİ:

Altıdan Sonra Yapım Reklam Film Yayın ve Eğit. Hizm. Ltd. Şti.
Adres: Kumbaracı Yokuşu No:50 Tünel-Beyoğlu/İstanbul
Banka: Garanti Bankası – Galatasaray Şubesi
Şube kodu:068 Hesap Numarası: 6296660
IBAN: TR48 0006 2000 0680 0006 2966 60
Açıklama kısmına lütfen; ‘Oynamadan Oynamak Atolye’ yazınız
 

Lütfen başvuru formunu doldurup aşağıdaki adrese gönderiniz. Başvuru formunu buradan indirebilirsiniz.

Kumbaracı 50
Kumbaracı Yokuşu No:50 D.2
Tünel-Beyoğlu
 
Faksla göndermek için:  +90 212 243 50 51
Mail olarak göndermek içinatolye@altidansonra.com

Başvurular başvuru formunun gönderimi ve ücretin ödenmesinden sonra kaydedilecektir. Kayıt işleminin ardından mail yoluyla katılımınız onaylanacak ve yeriniz ayrılmış olacaktır. Başvurunuz kesin olarak kabul edilir ve geri alınamaz.