Etiketler

, , , , , , , , ,

Bizde Yok!

 

Tiyatro Artı, farklı sahneleme teknikleri üzerine arayışını sürdürüyor. Daha önce tek seyircilik oyun konsepti gibi farklı türlerde denemeler yapan topluluk bu sefer farklı bir deneme ile festival seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Bizde Yok ile simulatif bir kurgu içine yerleştirilen seyirci, gerçeklikten uzaklaşarak kendini kurgunun içinde buluyor.

Seyir algısını değiştirmeyi hedefleyen oyun, seyirciyi “izleyen” konumundan çıkararak oyunun bir parçası haline getiriyor. Esir alınma, esir olma ve otorite-güç-kurban üçlüsü üzerinden hareket ederek Türkiye yakın tarihine odaklanan oyun, Türkiye’nin siyasi tarihine ve insan hakları sürecine de yoğunlaşarak Cumartesi Anneleri üzerinden kurgusunu tamamlıyor.

Tiyatro Arti keeps searching alternative methods for staging. A play for one spectator was one of their experiments and now theay are preparing for their rendezvous with distinctive experimantion.

In “Not in Our Custody”, the audience situated in a simulated atmosphere gradually drifts apart from reality find themselves in a fictional atmosphere. It plays with the perception of watching and makes the audience part of the play. The play focuses on Turkey’s recent history around the concepts of becoming a captive and authority-power-victim amd towards Turkey’s political history and human rights. The play ends with the “Cumartesi Anneleri” (Saturday Mothers: a group of people led by women who regularly protested the loss of their children and kids under custody) 

 

 

Metin-yönetim / text-direction: Ufuk Tan Altunkaya

proje koordinasyon / project manager: Didem kaplan

teknik yönetim / technical direction: Zeki Elveriş

video tasarım / video design: Murat Huvaj

müzik / music: Fatih Göksel Aydoğduoğlu

oyuncular / performers: Bayhan Ekici, Cihan Esen, Cihat Süvarioğlu,  Demet Ergün, Efe Can Erdal

 

bilet: tam 30 TL / indirimli 20 TL

online Satış: http://www.mybilet.com

doğrudan satış:Mekan Artı Gişesi –  0212 224 57 56

telefondan satış: 0 212 224 57 56

 

Detaylı Bilgi İçin: http://mekanarti.com/mekanarti/program/ayl-k-program/icalrepeat.detail/2012/11/08/89/-/bizde-yok

Reklamlar