Etiketler

, , , , , , , , , ,

İÇERDEKİLER

Tarih: 3.4 ve 6 Kasım
Saat: 19.00
Yer: Ege Üniversitesi Kültür Sanat Evinin arkası

İÇERDEKİLER

M. Cevdet ANDAY

Ege Sanat Atölyesi

Oyun Kadrosu

Dramaturji: Zafer Menek
Reji: Ekip Çalışması

Oyuncular :
Komiser – Kerem Demirtaş
Tutuklu – Onur Aysoy
Kız – Esin Yüksel
Tutukevi Memuru – Kerem Yaman / Tanıl Levent
Afiş – Broşür: Nursun Karaburun

“Oyunu izlediğimiz mekan, bir sorgu odası şeklinde düzenlenmiş küçük bir atölye idi. Seyircinin konumlanması, odanın düzenlenmesi, kullanılan eşyalar grubun bahsettiği yalın ve gerçekçi oyunculuk çalışmasına ve “şimdi ve burada” olmayı aradıkları sürece oldukça büyük katkı yapmış.

Oyun alanının oldukça aydınlatılması ve seyirci ile oyunun oynandığı alan arasında ne dekordan ne de ışıktan kaynaklı bir ayrımın olmaması seyirciyi de “şimdi ve burada” olma durumuna başarıyla ekliyor. Bu aydınlatma oyunculuklara büyük sorumluluk yüklüyor ve açıkça söylemek gerekirse bu sorumluluk oyuncular tarafından oldukça iyi kotarılıyor.

İçerdekiler oyunu takdire şayan bir Anday-ESA buluşması olmuş. Hem dramaturjik bağlamda hem de sahneleme açısından grubun yazarı çok iyi çözümlediğini ve oyunun haleti ruhiyesini tanımlayabilmek için denediği yöntemlerin başarıya ulaştığını teslim etmek gerekir.

Anday ve ESA görmemizi istedikleri fotoğrafı o kadar samimi ve net bir biçimde ortaya koyuyorlar ki kaç asalık filme çekilirse çekilsin bütün tonlar,çeşitlilikler ve geçişkenlikler ayırt edilebiliyor.

Bilal Akar
Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları”

Oyunumuz mekan tercihinden dolayı sınırlı sayıda ( 22 kişi) seyirciye oynanmaktadır.

Bilet rezervasyon ve ayrıntılı oyun yeri tarifi için: 0505 968 07 33

Bilet Ücreti: 10 TL

Reklamlar