Etiketler

, , , , , , , , , ,

Tiyatro Oyun Kutusu 10. yılına muhteşem bir açılışla giriyor.
29 Eylül’de sürprizle dolu muhteşem açılışımız Alsancak’ta…
2012 – 2013 Sezonu 5 yeni oyunla izleyicilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Tiyatro Oyun Kutusu 2012 – 2013 Sezonu Programı Açıklandı;

KIRMIZI DÜKKÂN – Serdar Saatman 

Sıra dışı hikâyeler şok eden bir dükkânda ortaya dökülüyor…
Tiyatro Oyun Kutusu, In – Yer – Face hareketini bu sefer komedi ve müzikal trükleriyle harmanlıyor.

THAT FACE – Polly Stenham
Londra’da yaşayan bir ailenin normal olmayan bireyleri…
Çevremize baktığımızda etrafımızda gittikçe silinen, yok olmaya yüz tutan insanların hikâyeleri Londra’da yaşayan bir ailenin üzerinden acımasız bir dille seyirciye anlatılıyor.
Ailenin kendisiyle yüzleşmesi seyircinin yüzüne sert bir biçimde vuracak.
In – Yer – Face hareketinin başladığı Londra’nın ünlü tiyatrosu Royal Court’un genç yazarlarından Stenham’ım Avrupa ve Amerika’nın en prestijli sahnelerinde oynanan popüler ve bol ödüllü oyunu; Türkiye’de ilk kez Tiyatro Oyun Kutusu tarafından sahnelenecek.

OYUN’DA SINIR YOK! – Serdar Saatman
Tiyatro Oyun Kutusu’nun rengârenk, müzikli bol eğlenceli çocuk oyunu, yeni sezonda küçük izleyicileriyle buluşacak. İnsanın içindeki potansiyeli doğru bir biçimde keşfedip kendi sınırlarını genişletmesini öneren çocuk müzikali Samed Behrengi’nin dünyaca ünlü hikâyesi “Küçük Kara Balık’ın hikâyesinden yola çıkıyor.

Müziklerini ülke çapında büyük beğeni toplayan “MODEL” grubundan “Aşkın Çolak ve Okan Işık’ın yaptığı oyun, özellikle şarkıları ve danslarıyla izleyenleri yerinden oynatacak…

İNTİHAR NOTU *PSİKOZ – Sarah Kane
4.48 Psikoz bir intihar notu değildir. Aksine Acıklı intihar notlarından, yaşamakla ilgili olana, bilimsel bir geçiştir.
Depresyon, psikolojik çıkmazla, sinir bozuklukları, psikolojik çöküntünün izlerine de bu oyunda rastlanır. Zira oyundaki kişi sürekli bir varoluş acısı içerisindedir. Kendi kendine bir hesaplaşmadır oyun. Kendine sorulan sorular, suçlamalar vardır. Oyun ölüm için değil aksine varoluş için ve dolayısı ile Kane’nin yaşadığı o varoluş acısı için yazılmıştır. Bunun yanı sıra, vazgeçilmez Kane teması, AŞK yine karsımıza çıkar.

Arkadaşım; Robot – Serdar Saatman 
Pinokyo ve Frankenstein’ın hikâyesi sevgi, iletişim, paylaşım üçgeninde bir araya geliyor. Çocuklara eğlenceli bir masal vaad ediyor.

Reklamlar