Etiketler

, , , , ,

 

Sessizlikle Dans” Vedat Zar’ın prömiyerini İstanbul Mim Festivali Kapanışı’nda yaptığı özel gösteridir. Gösteride kukla, illüzyon ve mim tekniği gibi sanatları aynı potada eriterek sergileyen sanatçının iki komedi doğaçlama mim oyununa seyirciler eşlik etmektedir. Bu doğaçlama gösteriler Dünya üzerindeki ilk doğaçlama pandomim örnekleridir!… Kah gülmekten karın ağrısına sebep olan kah hüzünlendiren oyunlarıyla unutamayacağınız bir 40 dk’ya hazır mısınız?

Biletler: Tam:15TL Öğrenci:10TL

22 Nisan 2012 20.00

Yer : Bir Takım Oyuncular Sanatolye, İstiklal Cad. Sadri Alışık Sok. (Ali Ağa Camiinin Karşı Sokağı) No:24 K:3 BEYOĞLU, İstanbul, Turkey
_______________________________________________

Vedat Zar KİMDİR?

1987 yılında İstanbul’da doğdu.

İlk mim oyununu Marcel Marceau’nun öğrencisi olan Ofer Blum adlı sanatçıyla İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oynadı.

Denizli, Batman, Ankara, İstanbul, Balıkesir (Merkez , Erdek, Bandırma, Burhaniye ) ,Bursa, vb. yerlerde sokak gösterilerinin yanında kamusal alanda sanata kapı aralamak için müze, kütüphane, huzurevi, çocuk esirgeme kurumu, rehabilitasyon merkezi eğitim kurumları vb. yerlerde de oyunlarını sergileyerek bir proje gerçekleştirdi.

Ankara Üniversitesi Ziftt, Odtü Tiyatro Festivali, Denizli Amatör Tiyatro Festivali, Gapgenç Festivali, Taylıeli Kültür Sanat ve Tiyatro Festivali vb. festivallerde pantomim sanatını tanıtmak amacıyla gösteriler yaptı.

Dejan Fajfer (Hırvatistan), Bridge Markland(Almanya), Ofer Blum(İsrail), Kauji Taira(Japonya), Hiromi Hosokawa(Japonya), Kuniko Abe(Japonya), Niina Sillanpää(Finlandiya) vb. sanatçılarla aynı sahneyi paylaştı.

Hırvatistan’ın turistik şehri Dubrovnik’te 6.sı düzenlenen Le Petit Uluslararası Kültür Sanat ve Tiyatro Festivali’nde Alman tiyatro, kabare ve performans sanatçısı Bridge Markland ile Türkiye Gecesi’nde sahneye çıktı. Bu festivale davet edilen ilk Türk oyuncudur.

Antalya’da Altın Portakal Film Festivali’nde düzenlenen “Halkın Portakalı” kısa film yarışmasında İşitme Engellilere dikkat çekmeyi amaçlayan “EVET” adlı kısa filmde rol aldı.

Marcel Marceau ve Ella Jaroszewicz’in öğrencisi Ofer Blum adlı bir mim sanatçısını ülkemize davet ederek İstanbul Şehir Tiyatroları’nda 3’ü tiyatro sanatçıları 1’i Genç Tiyatro olmak üzere 4 ayrı atölyeyle 120 kişinin pandomim hakkında bilgilenmesini ve bir mim gösterisinin ücretsiz gerçekleşmesini sağladı.

Uluslararası İstanbul Mim Festivali hayalini gerçekleştirerek festivalin başkanlığını ve koordinatörlüğünü yürüttü.

Yine Mi Tiyatro, Balıkesir Üniversitesi Pantomim Klübü, Çağdaş Mim Sanatı Enstitüsü Derneği, İstanbul Sokak Tiyatrosu, Uluslararası İstanbul Mim Festivali gibi organizasyon, dernek ve tiyatroların da kurucusudur..