Etiketler

, , ,

BASİT BİR EV KAZASI

2009 MUHSİN ERTUĞRUL TİYATRO ÖDÜLLERİ

KOMEDİ DALINDA EN İYİ KADIN OYUNCU ÖDÜLÜ

2009 SADRİ ALIŞIK TİYATRO ÖDÜLLERİ

KOMEDİ DALINDA EN İYİ KADIN OYUNCU ÖDÜLÜ

2009 AFİFE JALE TİYATRO ÖDÜLLERİ

KOMEDİ DALINDA EN İYİ KADIN OYUNCU ÖDÜLÜ

Oyunun adı : BASİT BİR EV KAZASI

Yazan & Yöneten : MURAT İPEK

Oynayan : GÜNAY KARACAOĞLU

Dekor & Kostüm : BARIŞ DİNÇEL

Müzik : ÇİĞDEM ERKEN

Türü & Süresi : Komedi , İki perde

Yapım : AYSA PRODÜKSİYON TİYATROSU

 

Eğer kocanız onbeş yıldır kapıdan hep aynı şekilde giriyor, hep aynı yere çantasını bırakıp klozet in kapağını onbeş yıldır açık bırakıp fermuarını koridorda çekiyorsa , hele birde evliliğinizi “ Eh! artık zamanıdır… “ diyerek yapmışsanız emin olun sizde ziyan ve zebil ( ! ) olmuş kadınlar kulubüne üyesiniz.

Aslında Songül, hepimiz kadar cesur, ama hepimiz kadar ürkek. O en az bizim kadar gerçekçiyken, Merzifon saat kulesinin dibinde romantik bir buluşma hayal edecek kadar da ayakları yerden kesik.

Doğal olarak aşksız bir hayatı yaşanmış saymayan Songül, savrulduğu Brezilya dizilerinden, bizi yazmaya çalıştığı romanın kıyılarında dolaştırıp, kara mizah bir kahkaha tufanına götürüyor. Onun kendini aşma serüveni aslında yaşadığımız toplumun kendini aşma serüveninden de çok da farklı değil.

Bu nedenle Songül hayatına bizim için komik bir pencere açarken, aşk romanında “ Genç ve güzel kadın kırılan gururunu ve onurunu bir kenara bırakıp Ispanyadan Merzifon a uzanan çileli dans hayatını düşündü. Hayal ettiklerini hatırladı ve kendi kendine dedi ki. “ Artık ben iyi ve muhteşem sevgililer hayal etmeyeceğim. Çünkü bu hayaller sonra hayalete dönüşüyor “ demeyide ihmal etmiyor.

Reklamlar