Etiketler

, , , ,

İKNA TEKNİKLERİ

EMRE ŞEN / EMRE OZAN / MELİSSA MELİS TOKLU / CEYLAN DİZDAR

YAZAN: ENZO CORMANN -EUGENE DURİF
YÖNETEN: EGEMEN SANCAK-EMRE ŞEN
ÇEVİREN: SERCAN GİDİŞOĞLU – CAN UTKU
DRAMATURJİ: KARAKUTU
REJİ ASİSTANI: ESİN ERDEM
DEKOR/IŞIK TASARIM: KARA KUTU

 

ULUSLARARASI AF ÖRGÜTÜNÜN KATKILARIYLA….

Şu koca dünyada iki kişi

İkna teknikleri, özellikle korku, utanç ve suçluluk duygusu gibi duygular yaratarak bir kişiyi cezalandırma yöntemidir. İkna edilecek kişi başlangıçta sizinle aynı fikirde olmayabilir ama ikna teknisyeni uygulayacağı tekniklerle ikna sürecini kendi istediği gibi yönlendirebilir. Burada önemli olan ikna teknisyeninin ne istediğidir.
İkna teknikleri, ciddi kalp rahatsızlığı yaratabilir, hatta ölümle sonuçlanabilir, ancak bu gibi fiziksel sonuçlar genellikle gerçek amaç olmayabilir, hatta ölüm, ikna sürecinin uzayarak kurbana daha fazla acı çektirmeye engel olduğu için amaca ters düşebilir.

En genel yöntemlerden biri bir kişiyi baş başayken veya topluluk karşısında aşağılamaktır. Örneğin, kadının saçlarını halkın önünde sıfır numara kesmek, seyircilerin önünde aşağılanmasını sağlamakla kalmaz, saçların uzaması zaman alacağından aşağılanmasını daha sonra da hatırlamasına yarar.

Korku yoluyla ikna etme yöntemlerinden biri sahte idamdır. Tehdit savurmak da yine korku uyandırmak için kullanılır. Psikolojik olmayan ceza yöntemlerinde gözleri bağlamak, korku uyandırdığı için bunları psikolojik ikna haline de getirir.
Bir çok ikna yöntemi vardır tabi ki. Burada önemli olan bizim sadece ulaşmak istediğimiz bilgiye istediğimiz zaman istediğimiz yerde istediğimiz gibi ulaşabilmemizdir.

Ama kan görünmez, kanamalar iç kanamadır.

 

BİLET FİYATLARI:
TAM: 25 TL
İNDİRİMLİ : 15TL
Biletler KARA KUTU gişesinde ve MYBİLET’te

 

Mekan: KARA KUTU | Tek Perde: 45 dk.
Tünel Asmalımescit Ensiz sokak no: 4/2
Beyoğlu – İstanbul
Telefon: +90 546 432 9220
Email: info@kara-kutu.com

 

Tiyatro Karakutu / İstanbul-Avrupa

14 Mart 2012 Çarşamba 20:30
21 Mart 2012 Çarşamba 20:30
28 Mart 2012 Çarşamba 20:30
Reklamlar