Etiketler

, , , , , , , ,


Ücret:
 Aktif Katılım 400 Euro
Pasif Katılım 100 Euro

Son Başvuru: 10 Ağustos 2012

Kontenjan:
Viyola: Aktif katılım 10 kişi
Pasif Katılım 5 kişi
Viyolonsel:Aktif katılım 10 kişi
Pasif Katılım 5 kişi

İstenilen Seviye:
Katılımcıların en az barok, klasik dönem ve 19. yüzyıl viyolonsel repertuvarına hakim olmaları gerekmektedir.

Gerekli Belgeler:
Başvuru Formu
Referans Mektubu
Ayrıntılı Özgeçmiş
Güncel Repertuar

Başvuru Formu için Lütfen Tıklayın

 

Genel Bilgiler:
Maria Kliegel Yönetiminde Viylolonsel Masterclass’a aktif ve pasif olmak üzere iki kategoride katılımcı kabul edilecektir. Katılımcı adayların masterclass’a aktif ya da pasif olarak katılma isteklerini başvuru formlarında belirtmelerini önemle rica ederiz.
Masterclass 10 Eylül 2012 günü sabah başlayacaktır. Katılımcıların kurs başlangıcının bir gün öncesinden, yani 9 Eylül günü Ayvalık’a gelmeleri rica edilir. 9 Eylül gecesi ücrete dahildir. Masterclass 19 Eylül 2012 öğleden sonra sona erecektir. Katılımcıların 19 Eylül akşamüstü akademiden ayrılmaları gerekmektedir. 19 Eylül gecesi ücrete dahil değildir.

Aktif Katılımcıların 10 Ağustos 2012 mesai bitimine kadar “gerekli belgeler” başlığı altında belirtilen belgeleri göndermesi gerekmektedir. Gönderilen başvuru belgeleri değerlendirildikten sonra kesin kabul edilenler bildirilecektir. Kesin kabul edilen adayların kabul cevabını aldıktan sonra, kayıt ücreti olan 100Euro’yu, en geç 20 Ağustos 2012 mesai bitimine kadar belirtilen Banka hesap numarasına yatırması gerekmektedir.

Katılım ücreti olan 300Euro, 31 Ağustos 2012 mesai bitimine kadar belirtilen banka hesap numarasına yatırılmalıdır. Bu ücrete konaklama ve kahvaltı dahildir. Öğlen ve akşam yemekleri ve diğer kişisel harcamalar katılımcıya aittir. Aktif katılımcılar Ayvalık’ta Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi Haluk Barutçuoğlu Evi Ayvalık Müzik Merkezi’nde konaklayacaktır. Dersler Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi Haluk Barutçuoğlu Evi’nde yapılacaktır.

Pasif Katılımcıların 20 Ağustos 2012 mesai bitimine kadar “gerekli belgeler” başlığı altında belirtilen belgeleri göndermesi ve kayıt ücreti olan 100Euro’yu belirtilen banka hesap numarasına yatırması gerekmektedir. Bu ücrete konaklama ve kahvaltıdahil değildir. Pasif katılımcılar için konaklama ve diğer masraflar kendilerine aittir.

———————————————————————————–

Kayıt ücreti 100.- Euro
Kayıt için ücret en geç 20 Ağustos 2012 tarihine kadar “bağış” ibaresiyle Garanti Bankası Ayvalık Şubesi, 789-9099328 numaralı Euro hesabına yatırılmalı. Banka dekontu üzerinde katılımcının isim ve soyadının yer alması önemli ve zorunludur. Banka dekontu +90 266 312 67 04 numaralı faksa gönderilmelidir.

Kurs ücreti 300.- Euro
Kurs için ücret en geç 31 Ağustos 2012 tarihine kadar “bağış” ibaresiyle Garanti Bankası Ayvalık Şubesi, 789-9099328 numaralı Euro hesabına yatırılmalı. Banka dekontu üzerinde katılımcının isim ve soyadının yer alması önemli ve zorunludur. Banka dekontu +90 266 312 67 04 numaralı faksa gönderilmelidir.
 
Kurs ücretine otel ve kahvaltı dahildir.

———————————————————————————–

Başvuru Formu için Lütfen Tıklayın

 

Maria Kliegel (Cello)

Dünyaca ünlü çellist Janos Starker’in öğrencisi olan Maria Kliegel, 1981 yılında Paris’te “Rostropoviç Yarışması” Birincilik Ödülünü kazandı. Mstislav Rostropoviç genç sanatçıyı kanatları altına alarak önce Fransız Ulusal Orkestrası ile solist olarak birkaç Fransa turnesi yapmasını sağladı, ardından da Washington’daki orkestrasına solist olarak davet etti.

Maria Kliegel, Rostropoviç’in desteğiyle başladığı solistik kariyerini, büyük bir başarıyla sürdürdüğü CD kayıtları ile de pekiştirdi. Londra Krallık Filarmoni Orkestrası ile yaptığı Dvorak ve Elgar çello konçertoları CD kaydı 1991 yılından bu yana en çok satanlar listesindeki yerini muhafaza ediyor.

Naxos firması için Beethoven, Brahms, Bloch, Bruch, Dvorak, Elgar, Gubaidulina, Schnittke, Haydn, Lalo, Saint-Saens, Schumann, Şostakoviç, Tavener, Çaykovski başka olmak üzere çello repertuarının bütün konçerto, sonat ve oda müziği eserlerini kaydeden Maria Kliegel’in CD satışları 1 milyon sayısını aşmış durumda.

2006’da yayınlanan Schott Master Class-Cello DVD ve Multimedia Kitap projesi kapsamında “Teknik, Fantezi ve Sanatsal İfade” başlıklarını irdeleyen sanatçı, çello repertuarının “tanınmış ve tanınmamış” tüm pasajlarını ameliyat masasına yatırıyor. Bu proje ile Kliegel Şubat 2007’de Düsseldorf’da “En İyi Alman Eğitim Software”i ödülü olan Digita ödülünü kazandı. Haziran 2007’de ise Berlin’de Avrupa Medya Ödülü Comenius EduMedia-Siegel ödülüne lâyık görüldü.

İnsan hakları konusunda da duyarlı olan Maria Kliegel 1997’de Wilhelm Kaiser Lindemann’ın çello ve vurmalı çalgılar için bestelediği Hommage a Nelson M. adlı Nelson Mandela’ya adanmış eserini çalarak uluslararası arenada adını duyurdu.

1981 yılından beri Köln Müzik Akademisi’nde profesör olan Maria Kliegel, 2001 yılında kemancı Ida Bieler ve piyanist Nina Tichman ile Xyrion Üçlüsü’nü kurdu. Maria Kliegel 1693 yapımı Ex Gendron lakaplı Stradivarius çello çalmaktadır.

———————————————————————————–

Ayvalik International Music Academy (AIMA)
Prof. Filiz Ali, Director
Ayvalık GSM: (+90) 538 297 96 98
Fax Ayvalik: (+90) 266 312 67 04
Ayvalık Office: 
(+90) 266 312 67 03
Email : info.1@ayvalik-music.com

http://www.ayvalik-music.com/tr/cello_masterclass.html