Etiketler

, , , , , , ,

“TEHLİKELİ OYUNLAR” ANKARA’DA!

12 MART PAZARTESİ 20:00
AKÜN SAHNESİ

Oyun iki perde, 130 dakikadır

Tam: 25 TL, Öğrenci: 15 TL

Rezervasyon için: info@seyyarsahne.com / 0531 696 41 09
12 Mart gösterimi için biletler 21 Şubat Salı gününden itibaren Kızılay’daki Ardıç Kitabevi’nden temin edilebilir.

Adres: Yüksel Cad. Gülsan Apt. No:8/10, Kat 2 (Yüksel ve Konur Sokak’ın kesiştiği köşede Turhan Kitabevi’nin üst katı)

Tehlikeli Oyunlar
Oğuz Atay’ın, “Tutunamayanlar”ı bitirdikten kısa bir süre sonra yazdığı “Tehlikeli Oyunlar” romanı, Seyyar Sahne tarafından sekiz aylık yoğun bir çalışma sürecinin ardından seyirci karşısına çıkarılıyor.

Son bir kaç yıldır hatırat (“Ben, Pierre Rivière…”-2006), kutsal metin (Eski Ahit – “Vaiz” – 2007) ve mesnevi (“Kuşlar Meclisi” – 2008) gibi “tiyatro dışı” metin türlerinin dramatik olanaklarını araştıran grup bu kez bir romanı tek kişilik bir oyun olarak sahneliyor.

“Tehlikeli Oyunlar”, Hikmet Benol karakterinin varoluş mücadelesi üzerinde şekillenen ve diyalogtan monoloğa, ben-anlatıcıdan tanrısal-anlatıcıya, mektuplardan günlüklere ve şiirlere, didaskalilerden kaleydoskopik görüntüler oluşturan bilinç-akışlarına kadar birçok yazın tekniği ve türüyle anlatım olanaklarının sınırlarının zorlandığı uzun soluklu bir romandır.

Seyyar Sahne uzunca bir süredir, hareket, ses ve nefesin objektif çözümlemeleri ve bu analizler yoluyla icrasını temel alan oyunculuk çalışmaları yürütmektedir. “Tehlikeli Oyunlar” bu araştırma ve çalışmaların doğal bir uzantısı olarak da görülebilir.

Konsept ve Yönetim: Celal Mordeniz
Metni Düzenleyen ve Reji Danışmanı: Oğuz Arıcı
Metni Düzenleyen ve Oynayan: Erdem Şenocak