Etiketler

, , , ,

Size gösteri sanatları adına güzel bir haber vermek istiyoruz.

İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Şirince köyünde, Türkiye’den ve yurtdışından gösteri sanatçıları, araştırmacılar, akademisyenler için bir buluşma, araştırma, öğrenme, öğretme ve yaratma mekânının, Tiyatro Medresesi’nin inşaatına başladık.

Medrese’nin inşaatı sona erdiğinde, irili ufaklı çalışma salonları, 200 m2’lik bir gösteri salonu, büyük bir yemekhanesi, kütüphanesi, yatak odaları, Medrese sakinlerini buluşturacak avlusu, revakları ve amfitiyatrosu ile muazzam bir yapı ortaya çıkacak.

Tiyatro Medresesi’nin, gösteri sanatları dışında başka birçok disipline de ev sahipliği yapacağını öngörüyoruz. Şimdiden birçok müzisyen, ressam ve akademisyenle Medrese’de gerçekleştirilebilecek projeler üzerinde konuşmaya başladık bile.

Biz, Seyyar Sahne olarak, tüm gösteri sanatçılarına, araştırmacılara ve öğrencilere kapısı sonuna kadar açık olacak bu mekânın ilk taşlarını döşemeyi başardık. Medrese’nin revakları, duvarları yavaş yavaş yükselmeye başladı.

Şimdi biraz desteğe ihtiyacımız var!

Performans sanatları alanında Türkiye’nin ve dünyanın önemli merkezlerinden biri olmaya aday Tiyatro Medresesi’nin kurucularından biri olmak, Medrese‘nin inşaatına bir tuğla da siz koymak istemez misiniz?

Bu muhteşem eserin hayata geçmesinde payı olacak herkese şimdiden teşekkürler.

Celal Mordeniz, Tiyatro Medresesi Genel Sanat Yönetmeni